Fotoğrafçılara Özel

Eğer hikayeyi sözcüklerle anlatabilseydim, yanımda sürekli bir fotoğraf makinesi taşımaya ihtiyaç duymazdım.

                                                                     Lewis Hine

 

Görmeyi Bilirseniz Her Şey Özeldir

 

Hava durumunun önemi yok. Ne kadar yürüyeceğinizin önemi yok. Nereye gideceğinizin ve hatta doğru anı yakalayabilmek için ne kadar bekleyeceğinizin bile önemi yok.

 

Fotoğraf çekmek için yalnızca bir tek anda yaşanıp bitecek sayısız kareyi yakalamak için hiçbir zahmetin önemi olmadığını biliyoruz. Tüm bu anları yakalamanın ve zamanı küçücük bir karenin içinde dondurmanın anlatılacak hikayeye değdiğini de biliyoruz.

 

Fotoğraf, Bir Anı Yaşatmaktır

 

Doğan her yeni gün ayrı bir hikaye ile geliyor. Yeterince ışık varken doğru açıdan bakıldığında sıradanlığın altında yatan büyüleyici anlam da ortaya çıkıyor.

 

Photoroglif olarak yaşama, insana ve daha yaşanmamış olan anlara anlam katan; bugünün hikayesi ile yabancısı olunan geçmişe köprü kuran fotoğraf sanatçılarına hep var olmasını dilediğimiz bir alan tanıyoruz.

 

Yaşadığınız, yaşarken de kadrajınızda yakaladığınız sayısız hikayenin daha fazla insanın yaşamına anlam katması için Photoroglif’te sizin de kadrajınızın seçkilerini görmek istiyoruz.

 

Siz de Şehrin Dilini Görebiliyor musunuz?

 

Photoroglif olarak anlamı görünür kılmak için yola çıktık. Şehirde saklanmış sembollerin içindeki harfleri herkesin kendi anlamını oluşturması için kadrajımıza aldık.

 

Siz de şehirde keşfedilmeyi bekleyen bir alfabeyi kadrajınıza almak isterseniz Photoroglif’te kendinize yer bulabilirsiniz. Her köşede ölümsüzleştirilmeyi bekleyen sembolize harfleri bize gönderebilirsiniz.

 

Sizin kadrajınızdan gelen harfler ile anlamı görünür kılmak, tablosunu oluşturmak isteyen her insanla birlikte emeğinizin karşılığını alacağınız bir platformda kendinize yer açabilirsiniz.

 

Bir tek harfin binlerce anlama vesile olması ve bununla birlikte size de emeğinizin karşılığı olarak geri dönmesi için beraber çalışabiliriz.

 

Yolculuğa beraber devam etmek, anlamı beraber oluşturmak ve beraber kazanmak için hemen siz de Photoroglif’e üye olun!